Interpol’ü şaşkına çeviren Yasemin neden sessiz


Bremen’de çalıştığı para taşıma firmasından 8 milyon Euro parayı akıl almaz bir yöntemle çalarak izini kaybettiren Yasemin Gündoğan, 3 yıl peşine takılan onca dedektife yakalanmayarak her defasında izini kaybettirmeyi başardı.

1033 gün süren takip sonucu dedektifler, en son Gündoğan’ın e-mail adresine Kos Adası’na 17 mil uzaklıkta lüks bir yattan girdiğini belirlemesine rağmen, genç kadının izi bulunamadı.

Gündoğan’ın paraları özel bir jet ile Türkiye’ye sokmasına yardımcı olduğu ve beraber hareket ettiği öne sürülen çocukluk arkadaşı Blondy (Sarışın) lakaplı Yiğit Tufan’ın İzmir’de yakalanması dedektifleri bir kez daha umutlandırdı. Vurguncu Yasemin burada da kaçmayı başardı

İnterpol tarafında kırmızı bülten ile de aranan Yasemin Gündoğan’ın yakalanacağı konusunda artık pek umut kalmamışken, genç kadından herkesi şaşırtacak bir hamle geldi. Gündoğan, 19 Mart Salı günü sessiz bir şekilde İstanbul Havalimanı’ndan TK 1331 sefer sayılı Türk Havayolları’na ait uçakla 08:30 da Bremen’e geçti.

Almanya’da 8 milyon Euro’luk soygundan sonra Türkiye’ye kaçan Yasemin Gündoğan, 3 yıl sonra dönüp teslim olduğu Berlin’de gözaltına alınıp tutuklandı.

Gündoğan’ın teslim olması Almanya basınında da gündem oldu, Gündoğn’ı, suç ortağı Büşra Satılmış gibi Federal Cumhuriyet’in en ünlü ceza hukuk firmasının savunacağı ortaya çıktı.

Ayrıca Gündoğan’ın 8. sorgusunda da konuşmadığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir