iPhone Kullanıcıları Zamanında Uyanamıyor! Nedeni Herkesi Şaşırttı. Apple’dan Açıklama Geldi

Çapraz sosyal medya platformlarında, iPhone kullanıcıları alarmlarını kaçırmanın can sıkıcı sonuçlarıyla karşılaşıyorlar. TikTok’ta birçok kullanıcı, Apple’ın alarmlarında yaşanan sorunlar yüzünden zamanında uyanamadıklarını dile getiriyor.

KULLANICILAR ALARMLARIN ÇALMADIĞINI FARK EDİYOR

TikTok kullanıcısı CarterPCS, “Okulun son altı gününde yedi gecikme biriktirdim” diyerek alarmının çalmadığını belirtti. Benzer bir deneyimi paylaşan Charkaylotte ise işe geç kaldığını ve alarmların dört kez çalmaması nedeniyle kafasının karıştığını söyledi.

APPLE’DAN AÇIKLAMA: DÜZELTME ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ

KULLANICILAR ÖNERİLERDE BULUNUYOR

CarterPCS ve diğer bazı sosyal medya kullanıcıları, sorunun çözülmesi için kullanıcıların ayarlarını değiştirmesini öneriyor. Özellikle, Apple’ın “Dikkat Farkındalık Özellikleri”nin alarm sorunlarına neden olabileceğine dikkat çekiyorlar.

NASIL KAPATILIR?

“Dikkat Farkındalık Özellikleri”ni kapatmak için kullanıcıların “Ayarlar” bölümüne gitmeleri ve “Yüz Kimliği ve Parola”yı seçmeleri gerekiyor. Şifre girildikten sonra özellikleri açıp kapatma seçeneği görülecek ve bu adımın alarm sorunlarını çözmede yardımcı olabileceği düşünülüyor.

Apple’ın alarmlarla ilgili yaşanan sorunları düzelteceği umulurken, kullanıcılar bu geçici çözümle alarm sorunlarını azaltmayı hedefliyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir